statystyki szczegółowe

Aktualności

Udany start

• autor: Kamil Dumała, 2013-08-30 08:40

Dziś zagraliśmy I kolejkę w MLT. Na trudnym terenie pokonaliśmy 3-0 Koronę HiD Ostrołękę. Oficjalnie w barwach żółto-czerwonych zagrał Jakub Osobiński, Paweł Jaruszewski, Mateusz Podwysocki, Szymon Bartosik i Jan Różański. Bramki: Franciszek Ratajczyk x2, Jan Różański. Asysty: Bartłomiej Kukułowicz x2, Paweł Jaruszewski. W rozwinięciu obszerna relacja.

Drużynie Korony serdecznie dziękujemy za grę fair play i życzymy samych sukcesów w lidze !

W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na I kolejkę MLT do Ostrołęki. Był to nasz debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej rocznika 2000. Od początku gospodarze wysoko wyszli pressingiem na naszą drużynę. Na pierwszą ładną, składną akcję kibice musieli czekać do 6 minuty kiedy bramkę zdobył Sebastian Folwarski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Trzy minuty później Franciszek Ratajczyk zagrał do Szymona Bartosika, jednak strzał pomocnika Znicza obronił bramkarz gospodarzy. W 17 minucie padł pierwszy strzał na naszą bramkę, ale dobrze spisał się Jakub Osobiński. Pięć minut później i my mieliśmy doskonałą sytuację na otworzenie wyniku meczu, ale żaden z naszych zawodników nie umieścił futbolówki w siatce. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym I odsłonę gry Adrian Dumała położył bramkarza i podał do Franka Ratajczyka, napastnik odegrał do Piotra Dąbrowskiego. Piotr uderzył na bramkę, jednak z linii futbolówkę wygarnął defensor Korony i wybił ją pod nogi Sebastiana Folwarskiego, którego strzał również wybił zawodnik z linii bramkowej.

Dwie minuty po wznowieniu II części gry, z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartłomiej Surmacz, piłka doszła do Adriana Dumały, jednak pomocnik Znicza nie trafił czysto w piłkę i bramkarz złapał tą piłkę. W 40 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się zawodnik Korony, ale piłka minęła naszą bramkę. Dwanaście minut później Bartłomiej Kukułowicz zagrał do Franciszka Ratajczyka, napastnik minął bramkarza, ale trafił w boczną siatkę. W 54 minucie Bartłomiej Kukułowicz wrzucił piłkę w pole karne, tam doszedł do niej Piotr Dąbrowski, jednak strzał pomocnika żółto-czerwonych w ostatniej chwili zblokował defensor Korony. W 58 minucie na boisku pojawił się Jan Różański. Trzy minuty później Bartłomiej Kukułowicz popisał się centro-strzałem, piłka idealnie powędrowała w pole karne gdzie głową w siatce umieścił ją Jan Różański. Piłkarze Korony rozpoczęli od środka boiska, ale szybko piłkę odzyskał Bartłomiej Kukułowicz od razu zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Franciszka Ratajczyk który strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie Znicza. Pięć minut przed końcem meczu sprzed pola karnego uderzył Paweł Jaruszewski, bramkarz odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Franciszek Ratajczyk i ustalił wynik spotkania. Znicz wygrał w swoim pierwszym spotkaniu, pokazując dobry futbol. Pomimo wysokiego pressingu ze strony gospodarzy udało nam się umiejętnie wychodzić z tych sytuacji.

Drużyna Korony to bardzo dobra ekipa, której życzymy samych sukcesów w następnych spotkaniach.