statystyki szczegółowe

Aktualności

Nie ma linii jest zwycięstwo :)

• autor: Kamil Dumała, 2012-10-21 17:05

Dziś podopieczni trenera Adama Mrówki rozegrali spotkanie w ramach VII kolejki w Lidze Młodzików U13 z drużyną KS Teresin. Mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 7-1. W rozwinięciu krótka relacja ze spotkania.

Drużynie KS Teresin dziękujemy za sportową walkę i życzymy sukcesów w następnych spotkaniach !

Bramki:

Franciszek Ratajczyk x3, Michał Kozaczkow, Piotr Dąbrowski, Sebastian Folwarski, Michał Milczarski.

Asysty:

Sebastian Folwarski, Kamil Książek, Bartłomiej Surmacz, Franciszek Ratajczyk, Piotr Dąbrowski.

Początek spotkania piłkarze Znicza zaczęli z wysokiego „C”. W 2 minucie Kamil Książek zagrał prostopadłą piłkę do Franciszka Ratajczyka który wyprowadził Znicz na prowadzenie. Dwie minuty później mogło być 2-0, jednak w sytuacji sam na sam z Piotrem Dąbrowskim górą był bramkarz gospodarzy. Jednak minutę później Piotr zagrał do Franciszka Ratajczyka który nie pomylił się i podwyższył prowadzenie Znicza. W ciągu dwóch minut (10,11) dobrymi interwencjami popisali się obrońcy Znicza ratując nas zespół przed stratą bramki. Kolejne minuty to bardzo duża przewaga żółto - czerwonych którzy stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych. Swoich sił próbował Michał Kozaczkow, Sebastian Folwarski oraz Kamil Książek. Sytuacja odmieniła się w 21 minucie kiedy to Piotr Dąbrowski strzelił bramkę na 3-0. Minutę później dobrą interwencją popisał się Eryk Burzyński. Niespełna chwilę później strzałem w długi róg wynik podwyższył Sebastian Folwarski. W ostatnich minutach I połowy w szeregi Znicza wkradło się lekkie rozprężenie i dzięki dobrym interwencjom w obronie drużyna z Teresina nie zdobyła bramki.

II połowę niczym pierwszą piłkarze Znicza chcieli rozpocząć zdobywając bramkę. Trzy minuty po zmianie stron Sebastian Folwarski zagrał do Piotra Dąbrowskiego jednak na posterunku był bramkarz gości, chwilę później znów dobrze interweniował bramkarz z Teresina tym razem broniąc strzał Bartłomieja Surmacza. Jednak to gospodarze zdobyli bramkę, strzał z rzutu wolnego obronił Eryk Burzyński jednak przy dobitce był bezradny. W 39 minucie strzał oddał Sebastian Folwarski, bramkarz obronił tą piłkę jednak dobitka Franciszka Ratajczyka była skuteczna. Minutę później bramkę stracił Znicz jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Ta sytuacja podziałała na piłkarzy Znicza mobilizująco bo niespełna chwilę później Bartłomiej Surmacz zagrał do Michała Milczarskiego który podwyższył na 6-1. Kolejne minuty niczym deja vu z pierwszej połowy czyli ataki Znicza które nie zakończyły się bramką. Swoich sił próbował Bartłomiej Surmacz, Adrian Dumała, Michał Kozaczkow, Sebastian Folwarski. W tych fragmentach gry należy podkreślić także dobre interwencje Eryka Burzyńskiego podczas nielicznych kontr wykonywanych przez piłkarzy z Teresina. Pod koniec meczu Franciszek Ratajczyk zagrał do Michała Kozaczkowa który dobrym strzałem ustalił wynik spotkania na 7-1.

Podsumowując pomimo nie korzystnych warunków (bardzo grząskie boisko) nasza gra nie była zła. Oczywiście jak zawsze szwankowała skuteczność, ten aspekt musimy poprawić w naszej grze. Podczas meczu wymieniliśmy wiele podań, stwarzając sobie sytuacje nie poprzez wybijanie piłki na tzw. „lagę”. Panowie co najważniejsze było to ważne zwycięstwo i powinniśmy się z niego cieszyć. Bo należy pamiętać, że wygrywa, remisuje i przegrywa cała drużyna. Brawo chłopaki za wygraną w niezłym stylu !