statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwszy mecz kontrolny

• autor: Kamil Dumała, 2012-08-12 14:14

W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Adama Mrówki rozegrali mecz kontrolny z drużyną z Wilanowa. Spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 4:7. W rozwinięciu krótka relacja z spotkania oraz podsumowanie spotkania.

Od pierwszych minut piłkarze Znicza starali się przejąć inicjatywę w spotkaniu. W 2 minucie strzał Kamila Biernata obronił bramkarz gości. Minutę później dobrą, składną akcją popisali się zawodnicy Znicza, akcja została zakończona strzałem Piotra Dąbrowskiego, jednak strzał napastnika na rożny zbił bramkarz.  W 6 minucie piłkarze z Wilanowa wyszli na prowadzenie w spotkaniu. Minutę później swoje prowadzenie podwyższyli piłkarze gości, celnym strzałem z rzutu rożnego. Znicz od momentu straty dwóch goli odważnie zaczął atakować bramkę Wilanowa. Na efekty długo czekać nie trzeba było. Franciszek Ratajczyk podał do Piotra Dąbrowskiego który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w prawym rogu bramki. Następne minuty to ataki z jednej jak i drugiej strony. Warto odnotować dobrą interwencję w sytuacji sam na sam Kamila Gontarczyka. W 22 minucie zespół gości podwyższył prowadzenie w spotkaniu. Stracona bramka podziałała na piłkarzy Znicza mobilizująco. Nie minęła minuta a kontaktową bramkę zdobył Piotr Dąbrowski, ładną asystę przy bramce zaliczył Bartłomiej Surmacz. W późniejszym fragmencie gry swoje szanse na odrobienie wyniku mieli Bartłomiej Surmacz, Franciszek Ratajczyk oraz Michał Milczarski. Dobrą partię w I połowie rozegrał środek defensywy który przerwał wiele groźnych ataków zawodników gości. Pod koniec I połowy na wyjście z defensywy zdecydował się Adrian Dumała, po ominięciu trzech zawodników podał prostopadłą piłkę do Franciszka Ratajczyka który pewnym strzałem w lewy róg wyrównał stan rywalizacji. W ostatnich minutach I połowy ładnym strzałem popisał się Bartłomiej Surmacz jednak na posterunku był bramkarz gości.

Po przerwie piłkarze Znicza wyszli skoncentrowani i rządni zdobycia zwycięskiej bramki. Jednak to goście wyszli na prowadzenie w 34 minucie, natomiast trzy minuty później podwyższyli swoje prowadzenie. Po raz kolejny bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych Adama Mrówki. W 39 minucie minucie  w sytuacji sam na sam nie pomylił się Michał Milczarski zdobywając bramkę kontaktową. Późniejszy fragment gry to szukanie okazji podbramkowych obu ekip. Swoją szansę w 43 minucie wykorzystali piłkarze gości którzy zdobyli 6 bramkę w meczu. Znicz do ostatnich minut szukał wyrównania. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Piotr Dąbrowski, Bartłomiej Surmacz oraz Sebastian Folwarski. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego piłkarze gości zdobyli 7 bramkę w spotkaniu tym samym ustalili  wynik meczu.

Podsumowując mecz było to pierwsze spotkanie kontrolne podopiecznych trenera Adama Mrówki podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2012/2013. W wielu fragmentach zabrakło skuteczności oraz dostrzeżenia lepiej ustawionego partnera z zespołu. Jednak to Znicz przez cały mecz starał się posiadać inicjatywę w spotkaniu i utrzymywać się przy piłce. O wyniku zadecydowały błędy indywidualne, jednak spotkanie wygrywa cała drużyna, tak samo jak i je przegrywa.